Uşak Nefrocan Diyaliz Merkezi

2021 yılında Uşak ilindeki ihtiyaçtan dolayı Uşakcan Diyaliz Merkezi şubesi olarak kurulan Uşak Nefrocan Diyaliz Merkezi, CAN Diyaliz Hizmetleri Grubunun 6. diyaliz merkezi olarak Uşak İl merkezi Batıkent bölgesinde açılmıştır.

Kliniğimiz 18+1 cihaz kapasitesiyle Uşak ilinin batısına hizmet vermektedir.

Merkezlerimizin Teknik Altyapısı

Su Sistemi: Diyaliz yeterliliği ve güvenirliliğinin sağlanmasında en önemli unsurlardan biri; Reverse Osmos cihazı ile kaliteli saf su deionize su üretilmesi ve bunun kullanılmasıdır. Tüm merkezlerimizin su sistemi dünyada kalitesini tescillemiş Gambro marka cihazlardan oluşmaktadır. Gambro kalitesinde üretilen saf suyun belli periyodik zamanlarda yapılan bakteriyolojik ve kimyasal analizlerle Avrupa Farmakopedansında olduğu kontrolü yapılmakta ve tarafımızdan resmi kurumlara iletilmektedir. Yine su sistemimizin periodik teknik bakımları Yetkili Servis tarafından yapılmaktadır. Su sistemlerimiz Reverse Osmos aktif karbon filtresi yumuşatıcı ön filtreler bakteri öldürücü Ultraviole lambası ve endotoksin filtresinden oluşmaktadır.

Hemodiyaliz Cihazları

Hemodiyaliz Cihazları: Merkezlerimizde Gambro AK 95 S ve AK 96 cihazları kullanılmaktadır. Bu cihazlar en son teknoloji ile üretilmiş olup kendini sürekli denetleyen bilgisayar donanımına sahiptir. Ayrıca cihazlarımızla her hastaya farklı programla tedavi yapabilme şansımız mevcuttur. 4008 S cihazlarımızda tedavi süresince uygulanan ve hastada seyreden profil değişikliklerini ekranından tekip edebilme olanağımız vardır. Tüm hemodiyaliz cihazlarımız Bibag denilen toz bikarbonat aperatına sahiptir. Yine hemodiyaliz cihazlarımız ayda en az bir kez Teknik Servis ekibi tarafından kontrol edilip bilgisayar desteğinde kalibrasyon hassas ayar ayarları yapılmaktadır.

Merkezlerimizde Kullanılan Malzemeler

Diyaliz merkezlerimizde Avrupa Üretilemi diyalizör ve malzemeler kullanılmaktadır. Misafirlerimizin tedavileri süresince evlerinde hissetmelerini sağlamanın yanında dört saat içerisinde zamanımızın getirdiği son teknoloji diyalizörler Hollow Fiber membran yapısı akış portu ve kaplama tasarımı tam olarak; performans hemodinami ve güvenli kullanım avantajları sağlamaktadır. Bibag® kontaminasyon riskini en aza indirir mikrobiyolojik üremeyi önler ve güvenli diyaliz tedavisi gerçekleştirme imkanı sağlayarak en iyi tedavi kriterlerine ulaşılmasını sağlar.

Tıbbi Cihazlar

Merkezlerimizde ayrıca gerektiğinde kullanılmak üzere taşınabilir monitörlü elektrokardiyografi cihazı ve defibrilatör, ambu ve airway de içeren tam donanımlı acil müdahale kiti, ihtiyaç anında birden fazla hastaya yetecek kapasitede olan mobil oksijen desteği, birisi enfekte hastalar için olmak üzere en az iki adet aspiratör, hasta hassas tartı sistemi cihazları bulunmaktadır

Merkezlerimizin Konfor Altyapıları

1. Diyaliz Koltukları: Hastalarımız diyaliz esnasında evde diyaliz oluyorcasına kendini hasta hissetmeden oturdukları ve her türlü pozisyona getirebildikleri rahat koltuklar mevcuttur. Koltuk kılıfları her seans sonrası yıkanır ve temiz olan kullanılır.

2. Diyaliz Yataklarımız: Bazı hastalarımız postural zorunluluktan dolayı yada isteği üzerine her türlü pozisyon verilen yataklarda diyaliz seansını geçirmektedirler.

3. Diyaliz Seans Salonlarımız: Salonlarımız yasal şartlara uygun geniş havalandırılabilir aktif bio polen filtreleri bulunan klimalarla ısıtılıp soğutulan sedatize edici renklerle boyanmış ve dekore edilmiştir. Diyaliz seans salonlarımızda ışıklandırma hemşire deskleri televizyonlar hastalarımızın seans süresince konforları ön planda düşünülerek hazırlanmış ve konuşlandırılmıştır.

4. Evden Servis Hizmetimiz: Her merkezimizin servis araç filosu olup hastalarımızı seans günlerinde belirtilen saatte evlerinden tek tek alınıp mümkün olan en kısa yoldan yolculuk güvenliğini ön planda tutarak merkezlerimize taşımaktayız. Yine aynı şekilde seans sonrası hastalarımız yeri geldiğinde refakatçılarla birlikte evlerine bırakılmaktadır.

Paylaş